Fas Turu 3 Gece 4 Gün

YENİ TUR TARİHLERİ İLE YAKINDA HİZMETİNİZDE OLACAĞIZ !

 

FAS TURU (3 Gece 4 Gün)  ( Vizesiz )

4* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

Cuma gününü Cumartesi’ye bağlayan akşam saat 22.00’de Sabiha Gökçen Havalimanında buluşma

KASABLANCA / MARRAKECH / RABAT / FES / MEKNES

 

Gümrük ve bagaj işlemlerimizin ardından. Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuk için uçağa geçiş.

1. Gün: İSTANBUL / KASABLANCA / MARAKES 

Fas Krallığına yapacağımız gezimiz Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde başlıyor. Saat 21. 00‘de tur görevlisi ile buluşma ve sonrasında bagaj ve check-in işlemlerini gerçekleştireceğiz. Air Arabia Havayolları'na ait uçak ile saat 00.10 da Kazablanka'ya uçuş. Yaklaşık 5 saatlik uçuş neticesi yerel saat ile 03.05'de varış. Pasaport ve bagaj işlemlerimizi takiben Marakeş' te yer alan otelimize transfer. Daha sonra Marakeş şehir turumuza başlıyoruz. Koutoubia Camii ilk göreceğimiz eser olacak. Yöresel el sanatlarının tüm örneklerini bulabileceğimiz Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarında, renkli görüntülere tanık olacağız. Gezimiz UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da bitecek. Daha sonra Marakeş çarşısında geleneksel aktarlardan birinde yöreye özgü bitkilerden yapılan binbir çeşit esans ve çaylar hakkında bilgi alıyoruz. Marakeşteki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. Gün: MARAKEŞ / ESSAOURIA

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Essaouira turuna başlıyoruz. Yol üzerinde Argan ağaçları üzerinde yer alan keçileri fotoğraflamak ve sadece bu bölgede üretilen Argan yağı ve ürünleri satın almak için iki mola vereceğiz. Essaouira Atlas Okyanusu kıyısında yer alan dünyaca meşhur eski bir Portekiz şehridir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilmiş ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken şehirlerinden biridir. Sanat ve kültür burada iç içe geçmiştir. Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medina’da ki daracık labirentimsi sokaklar, bembeyaz evler, maviye boyanmış kapı ve pencereler birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Tarihi surlardan Atlas Okyanusu'nun köpüklü dalgalarını seyretmeye doyamayacaksınız. Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar, tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyifli olacaktır. Tur sonrası Marakeş’te ki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

3. Gün: MARAKEŞ ŞEHİR TURU

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından programımıza 4x4 Jiplerle yapacağımız Atlas Dağları turu ile başlıyoruz. İlk durağımız bir Berberi köyü olacaktır. Ülkenin asıl sahipleri Berberilerdir. Burada bir berberi köy evine konuk oluyoruz. Daha sonra Mulay İbrahim köyü ve türbesi, yol üzeri Atlas Dağlarının en zirve noktasını uzaktan göreceğiz. Dağ köylerinden geçerek buralarda zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan Berberilerin hayat mücadelelerine tanık olacağız. Turumuzun sonunda öğle yemeğimizi Atlas Dağlarında alıyor ve tur sonrası Marakeş’te ki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelinizde.

4.Gün: MARAKEŞ – KASABLANKA - İSTANBUL

Kahvaltı ve odaların boşaltılması sonrası dünyaca meşhur Majorelle bahçelerine geçiyoruz. Kobalt mavisi, yeşil ve sarı renkleri bolca göreceğimiz bu bahçe 1980 yılında ünlü modacı Yves Saint Laurent tarafından satın alınmış ve öldükten sonra kendisinin külleri bu bahçeye serpiştirilmiş ve adına bir de anıt dikilmiştir. 300’ den fazla tür bitkiye ve özellikle kaktüs çeşitlerine ev sahipliği yapan bu bahçede bol bol fotoğraf çekiyoruz. Tur sonrası Kazablanka'ya hareket. Beyaz şehir olarak bilinen Kazablanka panoramik şehir gezimizde Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı, tarihi Habus Meydanı, Corniche ve ülkenin simgelerinden biri olan Hassan II Camii kompleksini ziyaret edeceğiz. Kazablanka turumuzun bitiminde havalimanı'na transfer. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Air Arabia Havayolları'na ait uçuşla saat 18.15'de İstanbul'a hareket. 00.40'da Sabiha Gökçen Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

Not:Air Arabia Havaylolları Fas Uçuşlarında sadece 7 kg el bagajı hakkı dahildir. 20 kg bagaj hakkı fiyata dahil değildir.Tur tarihinden 4 gün öncesine kadar acenteye bildirildiği takdirde ücreti mukabilinde 20 kg bagaj hakkı satın alınabiliyor.

 

“Rehberimiz acentamızın onayı ile gerekli gördüğü durumda programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Otellerden hareket saati rehberimiz tarafından belirlenecektir.” 

Bir başka ANKARİS TUR organizasyonunda buluşmak üzere…

 

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Air Arabia tarifeli seferi ile İstanbul – Kazablanka arası gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Gruba özel araçlar ile ulaşım hizmetleri
 • 4* Otellerde oda kahvaltı konaklama
 • Akşam yemekleri (3 Adet)
 • Tur boyunca profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Programda belirtilen müze ören giriş yeri ücretleri
 • Gümrük ve şehir vergileri
 • Tüm Otoban, Otopark ve Check Point Ücretleri
 • 7 kg el bagaj hakkı

 Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Öğle yemekleri
 • İsteğe bağlı Sigorta Ücreti
 • Covid Test ücretleri
 • 20 kg bagaj hakkı 50 euro

Not: Tüm turlarımızda namazlarınızı kılabilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.

 

 

Fiyat
Oda Tipi     Kişi Başı 
İki Kişilik Odalar  :  750 €
Üç Kişilik Odalar  :  750 €
Tek Kişilik Odalar :  875 €

 

Çocuk Fiyatları

Yaş Grubu    Kişi Başı 
0-1 Yaş :    60 €
2-11 Yaş :  650 €
Çocuk fiyatları yataksızdır

 

GENİŞ BİLGİ VE REZERVASYON 

+ 90 212 485 20 50 (Pbx)