Gap Turu 4 Gece 5 Gün Uçaklı

 

 

GAP TURU ( 4 Gece 5 Gün )

Mardin - Göbeklitepe - Harran - Balıklıgöl - Birecik - Halfeti - Nemrut

 

1.GÜN: İSTANBUL - MARDİN

İstanbul S. Gökçen Havalimanı İç Hatlar Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT" bankosunda saat 06.00’da buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC2430 sefer sayılı 07.20 uçağı ile Mardin'e hareket ediyoruz. Varış: 09.10. Havaalanında bizi bekleyen özel aracımızla Eski Mardin’de bulunan kahvaltı mekanımıza hareket ediyoruz (17km). 1800’lü yıllardan kalma taş konakta alacağımız açık büfe kahvaltının ardından taş şehir Mardin’i gezmeye başlıyoruz. Mardin gezimizde Deyrul Zafaran ManastırıKasımiye MedresesiZinciriye Medresesi, Mardin Ulu CamiiLatifiye CamiiMardin Müzesi ve Şehidiye Medresesi.Kayseriyye Bedesteni’ni ve Revaklı Çarşı göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından Mardin’in dar sokaklarını keşfedip yöreye özgü ürünlerden alışveriş yapabileceğiniz kısa bir serbest zaman verip sonrasında akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. 5* Erdoba Elegance Hotel & Spa vb.

 

2.GÜN: MARDİN - URFA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk ziyaret yerimiz, 12 bin yıl öncesine ait tapınak buluntuları ile bu zamana kadar yazılıp öğretilen insanlık tarihini alt üst eden Göbekli Tepe olacak. Sonraki güzergahımız,  ismini sıcaklıktan ve yolların kesişmesinden alan, bir dönem Emevilere başkentlik eden Harran. Harran’da göreceğimiz yerler; Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camisi ve avlusunda yer alan, Anadolu’da kurulan dünyanın ilk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Harran Evleri. Şeyh Abdulkadir Geylani ve Şeyh Ahmed er-Rufai Hazretlerinin çağdaşı olan büyük alim Hayat bin Kays El-Harrani Hazretleri’nin Türbesi'ni de ziyaret ettikten sonra Harran’dan ayrılarak Şanlıurfa merkeze doğru yol alıyoruz. Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Camii, Hz. İbrahim'in doğduğu mağara ve Rızvaniye Camii’ni gördükten sonra serbest zaman veriyoruz. Daha sonra grubumuza özel olarak tahsis edilmiş mağara odada klasik usül sıra gecesi eşliğinde Urfa usulü bir akşam yemeği alıyoruz. Sıra gecesi sonrası konaklama otelimizde. 5* Nevali Otel vb.

 

3.GÜN: URFA - BİRECİK - HALFETİ - ADIYAMAN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Eyyübiye mahallesinde bulunan Eyüp Peygamber (As) Sabır Makamı'nı ve çile çektiği mağarayı ziyaret ediyoruz. Daha sonra dünyada nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan ve sadece Fas ve Birecik’te bulunan kelaynak kuşlarını görmek üzere Urfa’nın Birecik ilçesine hareket ediyoruz (82km). Kelaynak Üretim İstasyonu ziyareti sonrası Urfa’nın saklı kentine, dünyada siyah gülün yetiştiği tek yer olan Halfeti’ye doğru yolumuza devam ediyoruz (42km). 2000 yılında GAP Projesi kapsamında Birecik Barajı’nın yapılmasıyla taş evleri, camileri, okulları ile  Fırat Nehri’nin suları altında kalan ve turistik bir yapıya kavuşan eski Halfeti’yi göreceğimiz Fırat nehri üzerinde yaklaşık 1 saatlik, huzur verici bir tekne turu yapıyoruz. Tekne turumuz esnasında Çekem Mahallesi’ni, Savaşan Köyü’nü,Rum Kale’yi görüp sular altında kalan camilerin su üstünde kalan minareleri, evleri, ağaçları, mağaraları, manastırları bol bol fotoğraflama imkanı bulacağız. Tekne turu sonrasında Adıyaman’a doğru yola çıkıyoruz (17km). Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* White Star Hotel vb

 

4.GÜN: ADIYAMAN - KAHTA - İSTANBUL

Gece 03.00 civarında aracımızla Nemrut Dağı’na doğru hareket ediyoruz. 2150 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı, 1987 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ne girmiş. Nemrut Dağı’nı bu kadar değerli yapan; üzerinde bulunan antik mezar, anıtsal heykeller, mimari kalıntılar, benzersiz gün doğumu ve gün batımı manzarası. Eski çağlarda dağın yamaçlarında hükümdarlık yapmış olan Kommagene Kralı I. Antiochos, Helenistik dönemin en görkemli kalıntılarını burada bırakmış. Aracımız bizi 1950m yüksekliğe kadar çıkarıyor. Oradan Nemrut Dağı shuttle araçları ile de kısa bir mesafe yol aldıktan sonra yürüyüş için yapılmış alçak basamaklı ve sonrasında mıcırlı kıvrımlı yollardan 1500m kadar kolay bir parkuru yürüyerek doğu terasına ulaşıyoruz. Güneşin muhteşem doğuşunu ve tarihi heykellerin üzerinde oluşturduğu gölgeleri fotoğrafladıktan sonra batı ve kuzey teraslarını da gezip dönüş yoluna geçiyoruz. Nemrut Dağı’ndan sonra Kommagene Krallığı’ndan bize miras kalan diğer tarihi ören yerlerini; Arsemia (Eski Kale), Selçuk Köprüsü, Eski Kahta Kalesi (Yeni Kale), Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüsü'nü gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Otelde alacağımız kahvaltı ve kısa bir dinlenmenin ardından otelimizden ayrılarak Adıyaman Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz. Check-in işlemlerinin ardından THY'nin TK7315 sefer sayılı 15.00 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na hareket ediyoruz, varış: 16.40. Ve  Keyifli Turumuzun sonu.

Bir başka ANKARİSTUR organizasyonda buluşmak ümidiyle… 

 

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Havayolları ile İstanbul S.Gökçen / Mardin arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • THY ile Adıyaman / İstanbul S. Gökçen arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri
 • Tur boyunca yapılacak tüm transferler
 • 3 gece 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltıları (4 Adet)
 • Set menü akşam yemekleri (3 Adet)
 • Grubumuza özel klasik usül akşam yemekli sıra gecesi
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Halfeti tekne turu
 • Deyrulzafaran Manastırı, Mardin Müzesi, Göbeklitepe ve Nemrut Dağı Milli Parkı giriş ücreti
 • Nemrut Dağı Shuttle ücreti
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
 • Tüm vergiler
 •  

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı içecekler,
 • Program dışı talep edilecek turlar,
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.

Not: Tüm turlarımızda namazlarınızı kılabilmeniz için gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.

 

FİYAT 

Oda Tipi                    Kişibaşı  

İki Kişilik Odalar    :    3.999 TL  

Tek Kişilik Odalar  :    6.000TL

 

 

ÇOCUK FİYATLARI

   Yaş Grubu                      Kişibaşı

0 -  2   Çocuk         :          400 TL

2 - 6    Çocuk         :       3.100 TL

6 - 12  Çocuk         :       3.200 TL

 

GENİŞ BİLGİ VE REZERVASYON 

+ 90 212 485 20 50 (Pbx)