Karadeniz Turu 6 Gece 7 Gün

 

 

 

Karadeniz Turu (6 Gece 7 Gün)

4* ve Yayla Otellerinde Yarım Pansiyon Konaklama

LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM

AMASYA-ORDU-GİRESUN-TRABZON-RİZE-BATUM-SAMSUN-SİNOP-KASTAMONU-SAFRANBOLU

 

1. GÜN: İSTANBUL

21.00 Zeytinburnu İSPARK otoparkı

22.00 BJK Yıldız Camii Önü

23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı,

23.20 Kartal - Yemek Centre

23.30 Çayırova Mcdonalds,

00.30 İzmit Asya Otel karşısından Amasya’ya hareket.

 

2. GÜN: AMASYA - ORDU - GİRESUN

Sabah saatlerinde Amasya'ya varış. Sabah kahvaltısından sonra şehir turumuza başlıyoruz. Kral Mezarları,(Panaromik Görüntü) Yeşil Irmak kıyısı ve eski evler, Harşena Kalesi, Kızlar Sarayı, Hazeranlar Konağı, II.Bayezid Külliyesi, Gök Medrese gezilerini yaptıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve Giresun’a hareket. Yolda vereceğimiz molalarla Giresun’da bulunan otelimize varış. Otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

 

3. GÜN: GİRESUN – TRABZON – UZUNGÖL - RİZE - HOPA

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Giresun’un panoramik olarak görülmesi, sahil yolundan Tirebolu, Vakfıkebir istikametinden Trabzon’a varış. Trabzon’un sembollerinden biri olan ve Trabzon’lu Banker Konstantin Kayabanidis tarafından 1890 yılında yazlık köşk olarak yaptırılan Muhteşem Köşk’ün gezilmesi. Köşk 1931 yılında Mustafa Kemal Atatürk’e hediye edilmiştir. Köşk ziyareti ve fotoğraf çekimi sonrası. Anadolu’daki üç Ayasofya’dan biri olan ve günümüzde Cami’ye çevrilmiş Ayasofya Camiinin ziyaret edilmesi. Bugün dünyada sadece Trabzon’da yapılabilen Kazaziye işçiliğinin tanıtılması ve gümüş alışveriş imkânı. Ardından Uzungöl’e hareket. Yol güzergâhımız üzerinde bulunan dünyaca ünlü Sürmene bıçaklarının tanıtımı ve alış veriş imkanı. Bir çay fabrikasının ziyaret edilmesi ve çayın tarladan toplanıp sofralarımıza gelinceye kadar tüm aşamalarını göreceğimiz çay fabrikasının gezilmesi. Uzungöl’e varış. Öğle yemeği ve serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve Hopa’ya hareket. Çay Bölgede eşi ve benzeri olmayan Hapsiyaş Kiremitli Köprü’nün görülmesi. Keyifli yolculuğumuzun ardından otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama.

4 .Gün: HOPA - SARP SINIR KAPISI -  BATUM ŞEHİR TURU -  ÇAMLIHEMŞİN

Otelde erken saatte alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Sarp Sınır Kapısına varış. Gürcistan’a giriş işlemlerimizi yapıyoruz. İlk olarak Osmanlı izlerini de taşıyan Gonyo Kalesi’nin panoramik olarak görülmesi. Batum Botanik Park’a hareket. İçinde binlerce çiçek ve ağaç çeşidini barındıran Botanik Parkı gezisi (Küçük tur) ve şehir merkezine dönüş. Yürüyerek yapacağımız şehir gezimizde Piazza Kulesi ve Meydanı, Eski Kilise, Avrupa Meydanı ve Altın Post göreceğimiz yerler arasında. Gezimizi tamamladıktan sonra Öğle yemeği ve namazı için Türk Mahallesine hareket. Türk restoranında öğle yemeği ve Tek Osmanlı eseri olan Merkez camiinde ibadet için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma yol güzergâhımızda bulunan ve farklı bir mimariye sahip Hükümet binası ve Beyaz Ev Restoranın görülmesi. Sarp Sınır Kapısı’na hareket. Türkiye’ye giriş işlemlerinden sonra aracımızla buluşma ve Çamlıhemşin’e hareket. Fırtına vadisinde Fırtına deresinin kenarında bulunan Yayla otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

5. Gün: ÇAMLIHEMŞİN - FIRTINA VADİSİ - ZİLKALE - PALOVİT ŞELALES İ - AYDER YAYLASI - MAÇKA

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Çamlıhemşin’e hareket. Fırtına deresi üzerinde bulunan Timisvat Taş Kemer Köprünün görülmesi. Çamlıhemşin’de minibüslere geçiş ve Zilkale’ye hareket. Kesin yapımı tam olarak bilinmeyen fakat Osmanlılar Döneminde aktif olarak kullanılan, Fırtına Vadisi'ndeki bir geçide hakim, yüksekçe bir tepe üzerine (dere yatağından 100 m, denizden 750 metre yükseklikte) konumlanmış muhteşem manzaraya sahip Zil Kale’nin görülmesi ve gezilmesi. Ardından Palovit deresine katılan akarsuyun oluşturduğu muhteşem manzaraya sahip Palovit Şelalesine hareket. Şelalenin seyredilmesi ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. Ardından Çamlıhemşin’e dönüş ve aracımıza geçiş. Ayder Yaylası’na hareket. Gelintülü Şelalesinin görülmesi ve fotoğraflanmasının ardından öğle yemeği ve yaylada gezinti için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve Maçka’ya hareket. Yol güzergâhımız üzerinde bulunan Geleneksel dokuma tezgâhlarının bulunduğu terletmeme özelliğine sahip Rize Bezi Fabrikasının gezilmesi ve Rize bezi alışverişi. Rize, Of, Sürmene istikametinden Maçka’ya varış. Otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama.  

6. GÜN:  MAÇKA - ALTINDERE MİLLİ PARKI (SÜMELA MANASTIRI) HAMSİKÖY - VAKFIKEBİR – GİRESUN - SAMSUN

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Sümela Manastırı’na hareket. Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan muhteşem manzaraya sahip Sümela Manastırı’nın dışarıdan görülmesi. (Not: Sümela manastırı tadilat nedeniyle kapalıdır. Altındere vadisine gidilerek dışarıdan anlatım yapılacaktır.) Sütlacı ile ünlü Hamsiköy’e hareket. Hamsiköy Sütlacının tadına baktıktan sonra Trabzon’a dönüş. Akçaabat da meşhur Akçaabat köfteleriyle öğle yemeği molası. Yemekten sonra Ordu’ya hareket. Ordu’yu panoramik olarak izleyebileceğimiz Boztepe’ye teleferikle çıkış. (Yükseklik korkusu olan misafirlerimizin Teleferik gezisine katılmamalarını tavsiye ederiz.) Fotoğraf ve manzaranın seyri. Belirtilen saatte toplanma ve teleferikle aşağı iniş. Aracımızla buluşma, Samsun’a hareket. Gerekli molalarla Samsun’a varış. Otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

7. GÜN: SAMSUN - BAFRA – SİNOP – KASTAMONU - SAFRANBOLU

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Samsun’un simgesi Türkiye’de bulunan en görkemli Atatürk Heykelinin görülmesi. Yabancılar pazarı ve Tütün limanının gezilmesi. Bandırma Vapuru’na hareket. 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun gezilmesi. Ardından Sinop’a hareket. Yol güzergâhımızdan öğle yemeği için serbest zaman. Sinop’a varış. Şarkılara, şiirlere konu olan Tarihi Sinop Cezaevi’nin gezilmesi ve geleneksel kotra alışverişi. Kastamonu’ya hareket. Gerekli molalarla Kastamonu’ya varış. Panoramik olarak Kastamonu kalesinin ve Şerife Bacı anıtının görülmesi. Ünlü İslam âlimi Şeyh Şaban-i Veli Hazretlerinin türbesinin ziyaret edilmesi. Safranbolu’ya hareket, otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

8. GÜN: SAFRANBOLU - İSTANBUL

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Tarihi Osmanlı evleriyle ünlü Safranbolu’yu keşfetmeye başlıyoruz. Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Köprülü Mehmet Paşa ve İzzetpaşa camilerinin gezilmesi. Lokum ve hediyelik eşya alışverişi. Ardından Kristal Teras’a hareket. Tokatlı Kanyonu üzerine kurulmuş dünyada tek eşi Kanada’da bulunan 80 mt yükseklikte ki cam terastan Vadinin seyredilmesi. Yörükköyü’ne hareket. Çamaşırhane, Köy Kahvesi ve Sipahioğlu Konağının ziyaret edilmesi. Belirtilen saatte toplanma ve İstanbul’a hareket. Gerekli molalarla saat 23.45 sularında İstanbul’a varış.

Bir başka ANKARİSTUR organizasyonda buluşmak ümidiyle… 

 

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • 4*ve Butik otellerde 6 gece konaklama
 • İlk gün kahvaltı
 • Açık büfe sabah kahvaltıları
 • Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir)
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Teleferik Ücreti
 • Milli Park Giriş ücretleri
 • Araç içi İkramlar
 • Seyahat Sigortası

 Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar
 • Öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği
 • Otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler
 • Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar
 • Tüm Müze giriş ücretleri
 

FİYAT 

Oda Tipi                    Kişibaşı  

İki Kişilik Odalar   :    3.750,00 TL  

Tek Kişilik Odalar  :    4.000,00 TL

 

ÇOCUK FİYATLARI

   Yaş Grubu                      Kişibaşı

7 - 12 Çocuk         :       3.400.00 TL

3 – 6  Çocuk         :        1.750,00 TL

0 - 2 Yaş Bebek    :    Ücretsiz ( koltuksuz )

 

GENİŞ BİLGİ VE REZERVASYON 

+ 90 212 485 20 50 (Pbx)